PSD, lăsat pe dinafară? Șeful PNL Botoșani vrea alianță PNL-USR-UDMR

Valeriu Iftime/ Facebook
Scris de Daniel Onescu Publicat: 8 mai 2026, 12:55
Șeful liberalilor din Botoșani, Valeriu Iftime, susține forțarea unei coaliții de dreapta, fără PSD. Oficialul consideră că retragerea PNL de la guvernare este o eroare și că partidul trebuie să revină la masa negocierilor cu USR și UDMR.
Citește și
- 15:41George Simion: „Îl aștept pe Veștea la sediul partidului să discutăm ce vrea să facă pentru țară”
- 15:11George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
- 15:05Bolojan l-a activat pe Blaga: ce plan are cu „Buldogul” și ce rol îi pregătește în PNL
- 14:53AUR anunță „victorie” în BPR din Parlament: Audierile miniștrilor "nu vor mai fi un simulacru"
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News

























