Omul lui Bolojan cere alegeri anticipate: „Fiecare partid să vină în fața românilor cu cei mai buni oameni pe listă”

Sebastian Burduja
Scris deRealitatea din AUR
Publicat10 iun. 2026, 12:56
Sursărealitatea.net
Sebastian Burduja a transmis, într-o postare pe rețelele de socializare, că România trebuie să fie condusă de oameni care își asumă rolul politic și votul cetățenilor, nu de tehnocrați fără susținere politică, conform Realitatea PLUS.
Citește și
- 17:44Cartel ALFA cere Guvernului soluții pentru criza din sănătate: „Revendicările sunt legitime. E nevoie de negociere, nu ignorare”
- 16:03Un greu din PNL îl atacă fără menajamente pe Bolojan, pe tema legii salarizării: "E de noaptea minții! O demență totală!"
- 15:45George Simion, atac la achizițiile militare prin SAFE: „Îngropăm munți de bani în tancuri care vor veni peste 10–15 ani”
- 15:01Cristian Vântu (senator AUR): „Solicit Guvernului interimar să renunțe la amenințarea și șantajarea personalului medical care a decis să protesteze prin grevă și să retragă imediat proiectul Legii salarizării în forma actuală”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News


























