GEORGE SIMION L-A TORPILAT PE VICTOR PONTA: EU ÎL ASCULT PE GEORGESCU, TU PE COLDEA ȘI MAIOR

6 apr. 2025, 09:30
Actualizat: 6 apr. 2025, 06:30
GEORGE SIMION L-A TORPILAT PE VICTOR PONTA: EU ÎL ASCULT PE GEORGESCU, TU PE COLDEA ȘI MAIOR

GEORGE SIMION L-A TORPILAT PE VICTOR PONTA: EU ÎL ASCULT PE GEORGESCU, TU PE COLDEA ȘI MAIOR

Articol scris de Realitatea din AUR

George Simion îl torpilează pe Victor Ponta

George Simion îl torpilează pe Victor Ponta! Liderul AUR i-a dat replica, pe Facebook, după ce contracandidatul său care încearcă să se agațe de curentul suveranist l-a invitat la o dezbatere, asta deși el însuși refuză invitațiile în platourile televiziunilor și a atacat-o inclusiv pe Anca Alexandrescu. La scurt timp după, comentariile au fost șterse de la postare.

"George, nu mai e timp de joacă. E timpul să vorbim serios, în fața românilor. Hai la dezbatere – oricând, oriunde", a scrie Victor Ponta, pe pagina sa de Facebook.

Mesajul lui Ponta vine în condițiile în care chiar el a refuzat în repetate rânduri invitațiile echipei Culisele Statului Paralel la o dezbatere în prime time. George Simion a tranșat simplu situația.

„Păi tu ești fratele meu mai mare? Eu îl ascult pe Călin Georgescu, tu pe Coldea și Maior, nu am nicio treabă cu tine!”

Imediat, Victor Ponta a venit cu un alt atac.

„George, nu fi laș, nu te mai ascunde sub fustele Ancăi Alexandrescu. Poporul are dreptul să audă ce propunem pentru România.”

George Simion a tranșat în final discuția.

„Victor Ponta, prietenaș, nu ne mai șterge comentariile (aici și pe TikTok).”

Toate mesajele au dispărut peste doar câteva minute. Într-o reacție pentru Realitatea PLUS, Victor Ponta a transmis că nu el le-ar fi șters, ci George Simion, și a susținut că le va face publice. Asta, deși inclusiv propriile sale comentarii dispăruseră de la postare.

MATERIAL PUBLICITAR POLITIC



Partidul Alianța pentru Unirea Românilor, Email: info@partidulaur.ro, Adresă: com. Tunari, sat Tunari, str. Geneva, nr. 20, parter, ap. 1, jud. Ilfov



CMF: 31250007, CPP A0B0C1D1E1


Sursa: Realitatea din AUR

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News

Mai multe știri din Politica Interna - nationala