Adrian Câciu, atac la adresa lui Bolojan: „Avem peste 50 de miliarde la buget, dar nu găsim 3 miliarde pentru cei vulnerabili”

Adrian Câciu, atac la adresa lui Bolojan: „Avem peste 50 de miliarde la buget, dar nu găsim 3 miliarde pentru cei vulnerabili”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 24 feb. 2026, 17:00
Deputatul PSD Adrian Câciu susține că bugetul de stat dispune de resurse suficiente pentru finanțarea unui pachet de solidaritate destinat persoanelor vulnerabile. Într-o postare publicată pe Facebook, Câciu a afirmat că, în contextul unei inflații de aproximativ 10%, sunt necesare măsuri temporare, cu caracter „one-off”, care să sprijine categoriile vulnerabile fără a genera cheltuieli bugetare permanente.
Citește și
- 18:50Nicușor Dan a promulgat legile necesare pentru PNRR. România are termen-limită 31 august
- 18:12Flavia Boghiu ajunge secretar de stat la Ministerul Mediului. Anunțul făcut de Diana Buzoianu
- 16:12Tudor Chirilă, atac dur la Nicușor Dan: „O nouă probă de ticăloșie”
- 13:53București: Stimulentul financiar pentru nou-născuţi, redus de la 2.500 la 2.000 de lei
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News

























