Mirabela Grădinaru, alături de Brigitte Macron și de Olena Zelenska, la Summitul „Pregătind viitorul împreună”, organizat la Casa Albă, la inițiativa Melaniei Trump

Mirabela Grădinaru, alături de Brigitte Macron și de Olena Zelenska, la Summitul „Pregătind viitorul împreună”, organizat la Casa Albă, la inițiativa Melaniei Trump
Scris deDaniel Onescu
Publicat26 mar. 2026, 08:39
Actualizat26 mar. 2026, 08:40
Partenera președintelui Nicușor Dan, Mirabela Grădinaru, a participat miercuri la Summitul internațional „Pregătind viitorul împreună”, desfășurat la Casa Albă, la inițiativa Primei Doamne a Statelor Unite ale Americii, Melania Trump. Evenimentul a reunit soțiile unor lideri politici importanți, printre care Brigitte Macron, soția președintelui Franței, și Olena Zelenska, Prima Doamnă a Ucrainei.
Citește și
- 15:04Interviu EXCLUSIV Realitatea PLUS: Ana Maria Păcuraru, față în față cu ambasadorul SUA, Darryl Nirenberg
- 10:22Rusia a lovit din nou sudul și centrul Ucrainei. Cel puțin 9 oameni au murit, iar peste 30 au fost răniți
- 10:02România așteaptă răspunsuri de la Kiev după drona autodetonată în Portul Constanța: termenul expiră astăzi
- 08:04Donald Trump amenință țările NATO care nu au susținut operațiunea SUA împotriva Iranului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News

























