Mitingul AUR, aprobat! George Simion așteaptă cel puțin 10 mii de persoane în stradă

Mitingul AUR, aprobat! George Simion așteaptă cel puțin 10 mii de persoane în stradă
AUR a primit aprobare pentru mitingul din 2 octombrie. George Simion spune că așteaptă cel puțin 10 mii de persoane în Capitală la protestul anti-guvernamental.
AUR a primit aprobare pentru mitingul din 2 octombrie. George Simion spune că așteaptă cel puțin 10 mii de persoane în Capitală la protestul anti-guvernamental.
Potrivit liderului AUR, este nevoie de „restabilirea logicii normalității” pentru că nu există nicio criză energetică în România. Guvernul a crescut intenționat prețul la energie, deși produce la fel de multă energie ca anul trecut, când nu era război.
„2 oct, ora 14.00, va fi un miting de circa 10 mii de oameni, minim 10 mii de persoane, e foarte posibil să ni se alăture în zilele următoare și alte formațiuni și sindicate, patronate și să facem un bloc comun al opoziției pentru că aici, în Parlament, nu avem cu cine face opoziție.
Va fi un marș, dar scurt, rămânem în Piața Victoriei. Ne întâlnim în Universității și rămânem în Piața Victoriei”, a spus George Simion, la Realitatea PLUS.
Sursa: Realitatea din AUR
Citește și:
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
- 14:52 - Ninel Peia acuză un „jaf național” în scandalul în care sunt implicați frații Micula
- 11:35 - Petrișor Peiu, liderul senatorilor AUR: „Mini-reactoarele nucleare de la Doicești, prilej de etalare a neputinței și neștiinței”
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News














