Jurnaliștii Realitatea PLUS, emisiuni maraton de Ziua Unirii - Alexandra Păcuraru, 4 ore alături de protestatarii de la Afumați

Jurnaliștii Realitatea PLUS, emisiuni maraton de Ziua Unirii - Alexandra Păcuraru, 4 ore alături de protestatarii de la Afumați
De Ziua Unirii, Realitatea Plus a pregătit o ediție maraton
De Ziua Unirii, Realitatea Plus a pregătit o ediție maraton. Cei mai buni jurnaliști vor fi alături de românii autentici, care își cer dreptatea în stradă. Alexandra Păcuraru va fi, de la ora 11.00, în mijlocul fermierilor ignorați de guvernanți și va da glas poporului umilit de aleșii patriei.
Aici, în Afumați, va fi marea unire. Voi fi alături de ei încă de la ora 11.00, vom sta toată ziua, se vor organiza așa cum face fiecare român bun și vom arăta că știm să sărbătorim tradiția noastră româneacă așa cum se cuvine și îi așteptăm, de ce nu, și pe politicieni să vină printre noi, să își dea mâna cu cei care sunt astăzi în mari nevoi.
Colegii mei vor fi, din platourile de televiziune, aici, în Afumați, în acest platou improvizat vom sărbători la ceaun cu ei, vom mânca cu ei, vom fi aici alături de ei până la capăt, până când durerea lor va fi ascultată și ordonanța publicată în Monitorul Oficial”, a spus Alexandra Păcuraru.
Citește și:
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
- 14:52 - Ninel Peia acuză un „jaf național” în scandalul în care sunt implicați frații Micula
- 11:35 - Petrișor Peiu, liderul senatorilor AUR: „Mini-reactoarele nucleare de la Doicești, prilej de etalare a neputinței și neștiinței”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News














