George Simion, mesaj ironic pentru PSD: „De ziua revoluției bolșevice, tovarășele din PSD nu au mai putut de grija mea”

George Simion, mesaj ironic pentru PSD: „De ziua revoluției bolșevice, tovarășele din PSD nu au mai putut de grija mea”
Liderul AUR și al suveraniștilor români, George Simion, a lansat un nou atac la adresa reprezentanților PSD
Liderul AUR și al suveraniștilor români, George Simion, a lansat un nou atac la adresa reprezentanților PSD, ironizând faptul că aceștia s-ar preocupa mai mult de persoana lui decât de guvernarea actuală.
„În loc să se ocupe de guvernarea lor cu USR, azi, de ziua revoluției bolșevice, tovarășele din PSD nu au mai putut de grija mea. Vă anunț că sunt bine, aștept alegerile anticipate”, a transmis Simion într-un mesaj public.
Declarația liderului AUR vine pe fondul tensiunilor tot mai mari dintre principalele partide parlamentare, în contextul discuțiilor despre posibile alegeri anticipate și reproșurilor legate de modul în care coaliția de guvernare gestionează economia și criza socială.
MATERIAL PUBLICITAR POLITIC
PARTIDUL ALIANȚA PENTRU UNIREA ROMANILOR (AUR)
Notificare privind transparența la https://www.realitatea.net/notificare-transparenta-publicitate-politica
Citește și:
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
- 14:52 - Ninel Peia acuză un „jaf național” în scandalul în care sunt implicați frații Micula
- 11:35 - Petrișor Peiu, liderul senatorilor AUR: „Mini-reactoarele nucleare de la Doicești, prilej de etalare a neputinței și neștiinței”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News














