ELENA LASCONI ȘI DIANA ȘOȘOACĂ ÎȘI DEPUN CANDIDATURILE LA ALEGERILE PREZIDENȚIALE

ELENA LASCONI ȘI DIANA ȘOȘOACĂ ÎȘI DEPUN CANDIDATURILE LA ALEGERILE PREZIDENȚIALE
Președintele USR și președintele S.O.S. România, vor depune joi, 13 martie, candidaturile pentru alegerile prezidențiale
Președintele USR, Elena Lasconi, și președintele S.O.S. România, Diana Iovanovici Șoșoacă, vor depune joi, 13 martie, candidaturile pentru alegerile prezidențiale din 2025. Lasconi își va depune dosarul la Biroul Electoral Central (BEC) la ora 15:00, în timp ce Șoșoacă va ajunge la sediul BEC la ora 11:00.
Conform USR, Elena Lasconi va fi însoțită de parlamentari, membri ai partidului și voluntari care au contribuit la strângerea a peste 300.000 de semnături pentru susținerea candidaturii sale. După depunerea candidaturii, Lasconi va susține o declarație de presă.
Și Diana Iovanovici Șoșoacă a anunțat pe rețelele sociale că are și ea peste 300.000 de semnături. În 2024, candidatura sa a fost respinsă de Curtea Constituțională.
Data limită pentru depunerea dosarelor este 15 martie, ora 24:00.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
- 14:52 - Ninel Peia acuză un „jaf național” în scandalul în care sunt implicați frații Micula
- 11:35 - Petrișor Peiu, liderul senatorilor AUR: „Mini-reactoarele nucleare de la Doicești, prilej de etalare a neputinței și neștiinței”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News














