AUR a depasit USR PLUS in sondajele de opinie

AUR a depasit USR PLUS in sondajele de opinie
Un sondaj realizat de AVANGARDE ne arată faptul că PSD ar câștiga la pas alegerile, dacă acestea ar avea loc săptămâna viitoare. Marea surpriză este AUR, care se află în creștere și a depășit USR-PLUS.
Un sondaj realizat de AVANGARDE ne arată faptul că PSD ar câștiga la pas alegerile, dacă acestea ar avea loc săptămâna viitoare. Marea surpriză este AUR, care se află în creștere și a depășit USR-PLUS.
Conform sondajului AVANGARDER, PSD e cotat la 35%, în timp ce PNL, principalul partid de guvernământ, a coborât la 21% în intenţie de vot, arată un sondaj Avangarde pe luna august.
Marea surpriză este reprezentată de AUR, partid care a ajuns la 15%, devansând cu un procent USR PLUS (14%).
UDMR e cotat la 5%. Singurul partid care ar mai trece pragul electoral ar fi PMP, formaţiune care a ratat la limită intrarea în Parlament la alegerile din decembrie.
Sondajul a fost realizat în perioada 20 - 24 august, pe un eşantion de 900 de subiecţi, prin metoda CATI (interviuri telefonice), având o marjă de eroare de 3,2%.
Sursa: Realitatea din AUR
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:58 - Avocatul și europarlamentarul Gheorghe Piperea: „Decizia retragerii licenței poate atrage răspunderi juridice și penale grave pentru CNA”
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News











