Taxa de „dezvoltare urbană” din Sectorul 4 a fost eliminată la presiunile și cu votul consilierilor locali AUR

Taxa de „dezvoltare urbană” din Sectorul 4 a fost eliminată la presiunile și cu votul consilierilor locali AUR
Scris de Daniel Onescu Publicat: 26 mar. 2026, 08:47
Consilierii locali AUR din Sectorul 4 au reușit eliminarea taxei de „dezvoltare urbană”, un supraimpozit abuziv de 593 lei/an aplicat șoferilor fără locuri de parcare, impus în condițiile în care administrația nu a oferit alternative reale.
Citește și
- 14:21Ludovic Orban îl somează pe Nicușor Dan: „Nu îl desemnați premier pe Grindeanu!”
- 11:46Negocieri tensionate înainte de consultări. Bolojan a vorbit cu Nicușor Dan: ce i-a cerut
- 10:35Ludovic Orban îl atacă dur pe Nicușor Dan: „Asta se cheamă trădare”
- 10:05Disperarea lui Bolojan, vrea să rămână la butoane până în toamnă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News

























