Anca Alexandrescu: „Ilie Bolojan își face o campanie de tip Ceaușescu”

Anca Alexandrescu
Scris de Realitatea din AUR Publicat: 10 mai 2026, 15:32
Jurnalista Realitatea Plus, Anca Alexandrescu, susține că Ilie Bolojan s-a lansat într-o campanie politică „de tip Ceaușescu”, asemănătoare strategiilor folosite de majoritatea liderilor politici români din ultimele decenii. Realizatoarea emisiunii Culisele Statului Paralel afirmă că premierul interimar își aranjează aparițiile publice doar în zone în care se simte confortabil, acolo unde Guvernul a făcut investiții, evitând să dea ochii cu categoriile sociale afectate de măsurile sale de austeritate.
Citește și
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
- 11:22Călin Georgescu, mesaj crucial pentru toți românii: „Tot răul se datorează acelei acțiuni samavolnice din 6 decembrie” - VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News

























