20.000 de angajați din Sănătate, în stradă: PROTEST masiv împotriva noii legi a salarizării VIDEO

Proteste ample Sănătate
Scris deRealitatea din AUR
Publicat3 iun. 2026, 14:13
Sursărealitatea.net
A început cel mai mare protest al angajaților din Sănătate față de noua lege a salarizării. De la ora 10.00, aproape 20.000 de angajați din sistemul medical sunt în stradă pentru a-și striga nemulțumirile în fața Guvernului și, mai apoi, a Parlamentului.
Citește și
- 11:39Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 11:31Bolojan, Oana Gheorghiu și mai mulți membri ai Guvernului, auditați de procurorii DNA pentru trafic de influență
- 08:27Dan Dungaciu: ”Varianta pentru România e un premier AUR sau alegeri anticipate. Un guvern tehnocrat nu e variantă, e o încropire”-VIDEO
- 08:23Eugen Tomac ar urma să prezinte azi programul de guvernare. Ce șanse sunt pentru formarea cabinetului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News


























